Skutki orkanu

W miniony czwartek w godzinach popołudniowych i wieczornych było groźnie z powodu bardzo silnego orkanu, który nie oszczędził też terenów Powiatu Bolesławieckiego. Służby Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowały około 70 razy.

Te dotyczyły głównie usuwania powalonych drzew lub ich fragmentów. Natychmiast powołano Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który koordynował akcją. Starosta Karol Stasik osobiście nadzorował prace związane z usuwaniem skutków s zalejącego orkanu. Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych usuwali powalone drzewa i ich fragmenty min. przy ul. Staszica, Sądowa, Gdańska, Lubańska. Na bieżąco również naprawiano awarie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnych oraz linii energetycznych. W interwencyjnym posiedzeniu zespołu uczestniczyli Starosta Bolesławiecki, Wicestarosta Bolesławiecki, Członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, przedstawiciel Tauron - Dustrybucja, który bezpośrednio nadzorował usuwanie awarii linii energetycznych, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Bolesławiec.
Biuro Zarządzania Kryzysowego SP w Bolesławcu
fot. (SP i PSP w Bolesławcu)