W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Co po szkole?

22 września Zespół Szkół Elektronicznych gościł przedstawicieli Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – panią Wandę Kozyrę i pana Jarosława Osmolaka oraz kierowników działów personalnych Weber-Hydraulika panią Danutę Wawrzkiewicz i panią Katarzynę Gnach reprezentującą Toyota Boshoku Poland.

Panie w profesjonalny sposób przybliżyły profil działalności obu firm i co najważniejsze oferty pracy, staże dla uczniów oraz absolwentów. Większość uczniów słuchała z dużym zainteresowaniem, ponieważ panie określiły profil pracownika, sprecyzowały wymagania stanowiskowe kandydatom. Największym atutem prelekcji było przestawienie konkretnych umiejętności oraz predyspozycji ułatwiających „start w pracy” i życiu. Uczniowie nie byli zaskoczeni, że podstawową cechą dobrego pracownika jest chęć uczenia się nowych rzeczy. Panie potwierdziły również, że znajomość języka obcego na poziomie komunikatywnym to norma, w którą wpisują się również punktualność i umiejętność współpracy w zespole. W ostatniej części spotkania pan Jarosław Osmolak przedstawił zasady działania stref ekonomicznych i scharakteryzował naszych lokalnych partnerów z firm położonych wokół Bolesławca, podkreślając, że wykształcenie techniczne to gwarancja zatrudnienia.

(ZSE Bolesławiec)