W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

II LO się uczy

II Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu przystąpiło do programu "Całościowy Rozwój Szkoły" prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. W ramach tego projektu rozpoczęto szkolenie na poziomie podstawowym – „Podstawy oceniania kształtującego”.

Ocenianie kształtujące polega na pozyskaniu przez nauczyciela i ucznia ważnych informacji, które pozwolą mu rozpoznać, jak przebiega proces uczenia, aby nauczyciel mógł go modyfikować. Natomiast uczeń otrzyma informację zwrotną pomagającą mu się uczyć. Program przewiduje również szkolenia rady pedagogicznej oraz kurs internetowy dla liderów projektu. Zakończenie i podsumowanie pracy planowane jest na luty 2019 r.

Nie tylko celowane programy sprzyjają dobrej współpracy między nauczycielem i uczniem. Podczas ostatniego szkolnego wydarzenia na scenie, przy „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego spotkali się właśnie nauczyciele i uczniowie. Społeczność szkoły oraz przyjaciele z Zespołu Szkół Mechanicznych włączyli się w sobotę, 2 września do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” już trzeci raz. Tym razem z lekturą zmierzyło się ponad 50 uczestników. Małgorzata Matyjaszczuk i Kazimiera Bukowska zadbały, żeby wysłuchano fragmentów dramatu narodowego w atmosferze ludowej scenografii.