W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Narodowe czytanie

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu i Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego zapraszają wraz z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą do udziału w kolejnej edycji  Narodowego Czytania . Na bohatera tegorocznego spotkania Polacy wybrali w ogólnopolskim głosowaniu Stanisława Wyspiańskiego. W sobotę 2 września razem z miłośnikami literatury w całej Polsce będziemy czytać fragmenty Wesela, jednego z najważniejszych dramatów w dziejach naszej kultury. 

Dziś, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, warto przeczytać Wesele na nowo, by zastanowić się nad rolą, jaką dramat ten odgrywał w licznych debatach nad kształtem naszej Ojczyzny. Przy tej okazji przypomnimy też najciekawsze fragmenty niezapomnianego filmu Andrzeja Wajdy, dla którego mit romantyczny był źródłem nieustającej inspiracji i punktem wyjścia do rozważań nad powikłanymi losami naszego narodu.

Wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 75 644 65 65.  Teatr Stary,  2 września 2017, godz. 16.00