Martyna Czuchraj - trzecią zawodniczką świata w Muaythai

Reprezentacja Polski wraz z Bolesławianką Martyną Czuchraj z klubu Gladiator startowali w sierpniowych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA 2017 w Tajlandii.  Martyna dzielnie walczyła o mistrzostwo, ostatecznie zdobywając brązowy medal. W walce o wejście do finału przegrała pojedynek z reprezentantką gospodarzy.

Po trzech zaciętych rundach, intensywnej wymianie ciosów i kopnięć, sędziowie wskazali Ta jkę jako zwyciężczynię starcia. Mimo przegranej, Martyna stoczyła bardzo dobrą walkę, wykazując się hartem ducha i walecznością. Ostatecznie została trzecią zawodniczką świata. To wielkie osiągnięcie, ale też niecodzienna przygoda młodej zawodniczki. Tym bardziej, że cała reprezentacja Polski tuż przed Mistrzostwami uczestniczyła w sportowym zgrupowaniu na wyspie Koh Samui w klubie Lamai Muay Thai Camp, gdzie wzięła udział w kilkudniowym obozie przygotowawczo-adaptacyjnym. W tym samym czasie na wyspie przebywał i trenował znany sportowiec Przemysław Saleta z którym młodzi zawodnicy odbyli kilka ciekawych spotkań. Podczas samych Mistrzostw, poza udziałem w zmaganiach głównego turnieju Martyna wystąpiła w konkurencji Wai Khru, tj. rytualnego tańca, w której zdobyła drugi brązowy medal.

- Dwa brązowe medale na tak prestiżowej imprezie to ogromny sukces Martyny. Ponadto doświadczenie jakie zdobyła jest bezcenne i będzie procentować w przyszłości na kolejnych zawodach. Bolesławianka podczas trwania imprezy dumnie reprezentowała Nasz kraj oraz lokalnie Nasz powiat. W najważniejszych momentach zawodów pojawiała się z flagami Polski oraz Powiatu Bolesławieckiego – podkreśla Grzegorz Nazar, trener Martyny w klubie Gladiator. Ostatecznie nasza reprezentacja wywalczyła w turnieju 2 srebrne i 3 brązowe medale, w tym dwa medale Martyny Czuchraj.
Powiat Bolesławiecki wspierał Martynę w sportowych zmaganiach. Gratulujemy.