W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Drogowy plac budowy

Powiatowe lato pod znakiem drogowych inwestycji trochę utrudnia kierowcom życie, którzy muszą uzbroić się w cierpliwość, ale już niebawem nastanie lepsze. Drogowe porządkowanie nie dotyczy tylko dużych placów budowy, ale również remontów poboczy. Tym razem na tapetę poszły odcinki przy drodze nr 2499D między Brzeźnikiem poprzez Mierzwin, Ocice, aż do granic powiatu. I tutaj porozumienie ponad podziałami okazało się zbawienne, bo inwestycja realizowana jes t wspólnie Gminą Bolesławiec.

Starosta Karol Stasik wraz z wójtem Andrzejem Dutkowskim wspólnie starali się o przyśpieszenie prac na tej drodze , które w konsekwencji zdecydowały o wyznaczeniu wygodnego objazdu w związku z przebudową drogi DW 297 Lwówek-Bolesławiec. 
- Inwestycja związana z objazdem DW 297 polegała na odnowieniu nawierzchni w ciągu drogi powiatowej nr 2499D, na terenie powiatu lwóweckiego oraz bolesławieckiego. Zakres prac na terenie powiatu bolesławieckiego obejmował wykonanie odnowy nawierzchni warstwy ścieralnej na odcinku prawie 5 km, co daje 26 500 m2 nowej nawierzchni. Natomiast prace jakie należało wykonać środkami własnymi to przygotowanie jezdni poprzez odsłonięcie krawędzi oraz wykonanie poboczy po pracach bitumicznych – informuje kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Paweł Bednarski. 
W efekcie zrewitalizowano około 10 km poboczy o szerokości 1m, frezując krawędzie i uzupełniając je kruszywem. Przy wszystkich poboczach uporządkowano roślinność i przycięto trawy. 
Na tym nie koniec dobrych decyzji dla mieszkańców gminy. Inwestycja realizowana obecnie na terenie miejscowości Ocice w ciągu tej samej drogi powiatowej to kolejne wspólne założenia starosty i wójta. 
- Zakres tej przebudowy obejmuje wykonanie poszerzeń w miejscach gdzie pozwalała na to szerokość pasa drogowego, wykonanie nowych chodników (ok 2500m2), remont istniejącej kanalizacji i przepustów drogowych oraz odnowienie nawierzchni drogowej o powierzchni. ok 13500 m2 – informują gospodarze. 
Tymczasem zostały zakończone wszystkie prace ziemne, chodniki są prawie na ukończeniu, a na ich części jest już ułożona warstwa wyrównawczo-wiążąca. Oficjalny termin wykonania to koniec września, lecz zgodnie z deklaracjami wykonawcy powinny się zakończyć dwa tygodnie wcześniej.