W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Nudna koalicja

Czy wszystkim dobra współpraca powiatu i miasta jest na rękę? Ta ma się dobrze już od kilku miesięcy. Na próżno tu szukać kłótni i skakania do gardeł. Taka nuda może drażnić szczególnie tych, którym władza przeszła koło nosa. Na nieszczęście dla nich - a szczęśliwie dla mieszkańców - wspólne działania samorządowców mają się bardzo dobrze. Przeciętny mieszkaniec powiatu oraz miasta chce spokojnie żyć, bez zajmowania się politycznymi przepychankami.

Samorządowcy założyli sobie pod koniec ubiegłego roku, żeby razem poradzić sobie z patowymi problemami. Mówiąc kolokwialnie, starosta i prezydent potrafili się dogadać w bardzo ważnych sprawach dla mieszkańców. Wystarczyły wspólne decyzje, kilka miesięcy i mamy efekty. Tu bronią się fakty.  Już niedługo zostanie otwarta nowa szkoła specjalna w budynku przekazanym przez miasto, ale jednocześnie przyjazne mieszkania na - darowanym przez powiat - terenie przy ul. Zwycięstwa. W innym miejskim budynku przy ul. 1000 - lecia Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - starając się o zewnętrze finansowanie - z powodzeniem utworzyło oczekiwane przez lata - Centrum Wsparcia Rodziny. Dobre relacje na górze to też lepsze drogi dla mieszkańców w samym Bolesławcu. Właśnie remontowane są ulice Polna i  Ogrodowa. Niebawem zacznie się remont ul. Sądowej i chodnika przy ul. Komuny Paryskiej, a koalicjanci już zapowiedzieli, że w przyszłym roku skutecznie biorą się za ulice Dolne Młyny, Staszica i Mostową. To nie koniec dobrego. Są już realne plany utworzenia Zakładu Aktywizacji Zawodowej. Trudno tego wszystkiego nie zauważyć, nawet, jeśli dobre słowo przychodzi z trudem. Jedno jest pewne, ten pokój i spokój na lokalnej górze służy wszystkim. Nic tak dobrze nie robi mieszkańcom jak nuda w lokalnej polityce. Niech trwa…