Poszerzaj z nami swoje horyzonty

Dziś poszukujemy dobrej strony polskiego lata. Deszczowe dni z pewnością dalekie są od plażowania i morskich kąpieli, ale już bliższe planom zaszycia się w wygodnym fotelu z książką w ręku. I chociaż nowe technologie podsuwają nam ebooki i audiobooki, to jednak nic nie zastąpi starej, dobrej książki pachnącej drukiem i swoją historią.  Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu „nie jest na wakacjach” i zaprasza czytelników codziennie od godz. 10.00 do 15.30.

A rzeczywiście jest w czym wybierać… Księgozbiór Biblioteki liczy blisko 60 tysięcy dokumentów: książek, czasopism, broszur, płyt.

- Na terenie naszego powiatu jesteśmy jedyną Biblioteką gromadzącą  w tak bogatym zakresie specjalistyczną literaturę naukową i popularnonaukową. Posiadamy także bogaty zbiór publikacji na temat naszego regionu. Prenumerujemy czasopisma fachowe dla kadry pedagogicznej, ale również popularne tytuły skierowane do szerszego odbiorcy. Oprócz dostępu do zbiorów tradycyjnych, można u nas również  skorzystać z dokumentów cyfrowych – w tym z wirtualnej czytelni Ibuk Libra. Chętnie włączamy się w akcje promujące książki i czytelnictwo – podkreśla kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Bolesławcu Romualda Terlecka.

Biblioteka oferuje:

- korzystanie z nowoczesnej e-wypożyczalni umożliwiającej czytelnikowi zamawianie i rezerwację zbiorów oraz  przedłużanie terminu wypożyczenia on-line, a także otrzymywanie przypomnień,

- poradnictwo przy korzystaniu z katalogów,

- sporządzanie zestawień bibliograficznych,

- prowadzenie zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej,

- realizację wypożyczeń międzybibliotecznych,

- podręczniki i lektury szkolne,

- szeroki wybór materiałów dla maturzystów,

- dostęp do e-booków na platformie elektronicznej Ibuk Libra,

- bogaty zbiór literatury pięknej,

- materiały repertuarowe dla nauczycieli,

- opiekę i fachowe wsparcie bibliotekom szkolnym w ramach sieci współpracy,

- bezpłatny dostęp do Internetu wszystkim zarejestrowanym czytelnikom

- korzystanie z pracowni komputerowych w celu prowadzenia zajęć lekcyjnych, warsztatów, spotkań, konferencji itp.

Biblioteka Pedagogiczna powstała w 1951 roku, a  1 sierpnia 2001 roku funkcjonuje w nowej strukturze organizacyjnej – wraz z czterema innymi placówkami wchodzi w skład zespołu o nazwie Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu

Ul. H. W. Tyrankiewiczów 11