W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Akty notarialne - akty współpracy

Podpisanie dwóch aktów notarialnych w ostatnich dniach to efekt dobrej współpracy Powiatu Bolesławieckiego i Gminy Miejskiej Bolesławiec. Formalnie przypieczętowano darowizny budynków przy ul. Bankowej i Zwycięstwa.

Miejski budynek w centrum będzie przygotowywany do roli nowej szkoły specjalnej. Natomiast tereny i budynek przy ul. Zwycięstwa darowany przez Powiat posłużą do poszerzenia bazy mieszkaniowej w Bolesławcu. Obie decyzje lokalnych  władz wydają się obiektywnie racjonalne i obie - rozwiązują problemy, z którymi borykały się samorządy. 
- Przecięty został przysłowiowy "węzeł gordyjski". Były różne koncepcje na nową szkołę specjalną, które nie zawsze spotykały się z przychylnością. Ostateczne rozwiązanie przyszło dzięki dobrej współpracy samorządów, jak również reformie oświaty, której konsekwencją było zwolnienie budynku przy ul. Bankowej. Mam nadzieję, że wychowankowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu będą się tu dobrze czuli. To dobre miejsce – w centrum, w otoczeniu dwóch parków – skomentował Starosta Bolesławiecki Karol Stasik. 
Najważniejsze, że takie rozwiązanie zaakceptowali wszyscy zainteresowani – społeczność szkoły, dyrekcja oraz rodzice wychowanków. Projektanci również stanęli na wysokości zadania, tworząc wyjątkową koncepcję adaptacji bez barier z nowoczesnymi udogodnieniami. Natomiast atrakcyjne tereny przy ul. Zwycięstwa poszerzą przyjazne miejsce do życia dla Bolesławian. Akty notarialne podpisali Starosta Bolesławiecki Karol Stasik, Prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz Wicestarosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak.