Przyjacielska wizyta

Na zaproszenie Starosty z Powiatu Rhein-Sieg – Sebastiana Schustera w ramach współpracy partnerskiej odbyła się delegacja, którą reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego – Ryszard Kawka.

Cieszę się bardzo, że miałem wyjątkową możliwość zapoznać się z pracą urzędu  – mówi Ryszard Kawka – Przewodniczący Rady oraz poznać Starostę i jego współpracowników z Siegburga. Chociaż partnerstwo trwa już 16 lat to nasze spotkania nadal wnoszą wiele interesujących doświadczeń. Będąc w tzw. Centrum Zarządzania Kryzysowego mogłem zobaczyć jak funkcjonuje sztab ludzi, którzy „opiekują” się całym obszarem Nadrenii. Ponadto w ramach wizyty spotkaliśmy się z przedstawicielami frakcji, którzy podobnie jak nasi radni tworzą „Radę” w Siegburgu.

Również w trakcie wizyty odbył się Outdoor turniej gdzie drużyna z Powiatu Bolesławieckiego zajęła 2. miejsce ustępując jedynie drużynie z Powiatu Rhein-Sieg.

BMP/RC