Trzymamy poziom!

Szkoły powiatowe po raz kolejny udowadniają, że trzymają wysoki poziom w województwie dolnośląskim. Technika tryumfują zajmując drugie miejsce przy zdawalności 74,20%, za nimi zaś są licea, które plasują się na szóstym miejscu ze zdawalnością 86,70%.

Zdawalność ogółem w powiecie bolesławieckim wyniosła 80,4 %, czyli o 4,4 % więcej niż w województwie dolnośląskim (76 %). Najwyższa zdawalność jest w technikach – 74,20 % co kolejny raz potwierdza jakość powiatowej edukacji zawodowej (na Dolnym Śląsku uczniowie techników uzyskali  tylko 60,8 % zdawalności). Równie wysoko w województwie - uplasowały się licea, osiągając o 2,3% lepszy wynik niż uczniowie w województwie.

Nie na darmo mówi się, że nasze powiatowe szkoły to „prawdopodobnie najlepsze szkoły na świecie” a na pewno w województwie dolnośląskim – mówi Karol Stasik - Starosta Bolesławiecki. Zajęliśmy trzecie miejsce w zdawalności matur a to wynik bardzo znaczący.

Wśród bolesławieckich liceów lepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bolesławcu – 95 %. Natomiast II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu osiągnęło 93,15% zdawalności.

Wśród techników najwyżej w rankingu znalazł się, ze zdawalnością 90% -  Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu, dalej tuż za nim  Zespół Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu (87,27%),  Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu (79,76%) ,  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra. Henryka Sucharskiego w Bolesławcu (67,19%) i Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu (53,57%).

Drogi Gimnazjalisto – nasze szkoły są NAJLEPSZE!

Oto propozycje kierunków kształcenia w roku szkolnym 2017/2018 jakie mają szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Bolesławieckiego.