W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

        big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Tydzień z Powiatem Bolesławieckim 2017 - wnikliwie

20 maja – sobota
godz. 9.0.00, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu „Okrąglak”
VI RUNdka z Powiatem, czyli sztafeta 100 km przez powiat
godz. 9.00 - START BIEGU - zgłoszenia udziału w biegu -75 735 18 64 lub 696 086 930 Biegacze startują w 100 - kilometrowej sztafecie przez gminy powiatu. Dystans każdy dostosuje do swoich możliwości, a przecież współpraca na trasie podczas sztafety do podstawa. W ubiegłych latach było kolorowo i różnorodnie. Najmłodsze uczestniczki dzięki swojemu tacie przebyły swój dystans w wózeczku. Nie zabrakło też piesków, które nie opuściły swoich właścicieli w biegowych zmaganiach.

Sportowy Piknik przed „Okrąglakiem”

godz. 9.00 – 18.00, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu 
Jednocześnie przed „Okrąglakiem” podobnie jak w latach ubiegłych będzie sportowo i intensywnie. Imprezę poprowadzi Maciej Wowk z Muzycznego Radia. 
Z Danielem Milewiczem i jego spinningową ekipą damy się porwać z falą dobrej energii na stacjonarnych rowerach. Football Academy - Damiana Sawczaka to pokaz młodej piłki na najwyższym poziomie. Oferuje najmłodszym zawodnikom treningi i edukację przez sport w duchu zasad fair play. Klub Sportów Walki „Gladiator” też pochwali się swoimi najlepszymi zawodnikami, którzy występowali z powodzeniem na matach całego świata, m.in. w Malezji. Klub Rugby Husar mimo intensywnego sezonu i zaplanowanych startów również będzie w tym roku z nami. Niezawodny damski team fitness Artura Michułki jak zwykle pokaże, że nie straszny wielogodzinny wysiłek i kapryśna pogoda. - Rzeźbisz sylwetkę jak podczas intensywnego aerobiku, a bawisz się jak podczas znakomitej imprezy - to słowa trenerki Karoliny Kozłowskiej, która przekonuje, że Zumba Dance to doskonała alternatywa dla siłowni. W sobotę zaprosi Państwa do zabawy przy latynoamerykańskich rytmach. Natomiast klimaty hiszpańskie i te rodem z Bliskiego Wschodu zapewni młodsza grupa Tierra Flamenca z MDK - taniec brzucha i flamenco. W finale, na naszej scenie wystąpią sławni już wokaliści z I Liceum Ogólnokształcącego. 
Pod naszymi namiotami nie zabraknie też interaktywnych animacji :
Wyjątkowo zimny maj skłonił nas do poszukiwania ciepła na hawajskich plażach i morskich głębinach, dlatego instruktorzy MDK zaproponują radosne plastyczne poszukiwania prawdziwej hawajskiej beztroski. Zaproszą do wspólnego wykonywania hawajskich naszyjników, spódniczek, a także kapeluszy dla prawdziwych powiatowych piratów. Nie powinno także zabraknąć kolorowych papużek, które prawdziwi piraci zwykle mają na ramieniu. Wspólnie z publicznością będą wykonywać klasyczne hawajskie naszyjniki oraz spódniczki z "trawy" oraz pirackie nakrycia głowy.
Poszukujący pracy będą mogli skorzystać z porad PUP. Natomiast stoiska Medical Duo, Sanepidu oraz mobilny Ostobus będą do Państwa dyspozycji w ramach „Zdrowego Powiatu”. Będziemy karmić również zdrowo i niecodziennie. Specjalnie dla Państwa Foot Truck z pysznymi Cepelinami.

21 maja – niedziela

godz. 14.00, trasa przez centrum Bolesławca
I Międzynarodowe Kryterium Uliczne Powiatu Bolesławieckiego
Rowerowa rywalizacja dla zaawansowanych 
Kategoria kobiet OPEN - 5 okrążeń, kategorie męskie :
M1 – od 18 do 30 lat - 10 okrążeń (rocznik 1999-1987)
M2 – od 31 do 40 lat - 10 okrążeń (rocznik 1986-1977)
M3 – od 41 do 50 lat i powyżej- 7 okrążeń (rocznik 1976 i powyżej
Wyścig odbędzie się na zasadach wyścigu ulicznego na tzw. „kreskę”, czyli zawodnik, który przejechał wymaganą dla kategorii liczbę okrążeń i pierwszy minie linię mety jest zwycięzcą wyścigu. Natomiast zdobyte punkty na poszczególnych okrążeniach zaliczane będą do klasyfikacji Aktywnego. Wyścig odbędzie się w mieście na rundzie ok 1700m długości przy ruchu całkowicie zamkniętym. 
zapisy - www.tritime.pl

23 maja – wtorek

godz. 8.30, ZSOiZ przy ul. Komuny Paryskiej 6 w Bolesławcu
Symfonia Smaku - festiwal kulinarny organizowany tradycyjnie z Cechem Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kształcących się w zawodach cukiernik, piekarz lub kucharz. W tym roku w konkursie weźmie udział 6 drużyn składających się z cukiernika, piekarza i kucharza. Każdy z zespołów w ciągu 180 minut będzie miał za zadanie przygotować i zaprezentować po jednym daniu z kategorii: danie główne, przystawka oraz deser.

godz. 10.00, Teatr Stary 
„112 - ratuje życie” oraz „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” 
Uhonorowanie laureatów powiatowych etapów konkursów : II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci w grupie wiekowej 5-6 lat pod hasłem: „112- ratuje życie” oraz XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

godz. 9.00 -14.00, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu 
Dzień otwarty w Starostwie Powiatowym, czyli urząd nie taki straszny…
To świetna okazja do obywatelskiej lekcji dla dzieci i młodzieży. Będą nie tylko podglądać pracę w wydziałach Starostwa, ale zostaną zaproszeni do uczestnictwa w interaktywnych zabawach z nagrodami. Propozycja jest dedykowana przede wszystkim dla młodszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzież ponadgimnazjalna będzie uczestniczyć w praktycznych wykładach.

godz.18.00, Teatr Stary w Bolesławcu 
Koncert młodszej grupy warsztatów wokalnych MDK
Dzieci i młodzież rozwijający swoje talenty na zajęciach wokalnych MDK zaproponują widzom zestaw atrakcyjnych piosenek. Wszystkie z akompaniamentem żywego zespołu. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią się czasem uśmiechnąć i chcą posłuchać dobrej, polskiej muzyki.

24 maja - środa

godz. 10.00 stadion lekkoatletyczny w ZSOiZ w Bolesławcu
XX Regionalne Igrzyska Lekkoatletyczne - 
„Dzień sprawności motorycznych”, czyli Regionalne Igrzyska Lekkoatletyczne organizowane przez Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu mają już swoją renomę, a wierni zawodnicy z całego regionu z niecierpliwością czekają na majową paraolimpiadę.

godz. 10.00 – 15.30 Starostwo Powiatowe przy ul. Armii Krajowej 12
Zdrowy Powiat - profilaktyczne badania słuchu. 
W ramach "Tygodnia z Powiatem Bolesławieckim" Starosta Bolesławiecki oraz Mobilne centrum Diagnostyki zapraszają na bezpłatne badanie słuchu . ZAPISY - tel. 75 612 17 15. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy nr tel. 75 612 17 15, 75 612 17 16

godz. 15.00, Teatr Stary w Bolesławcu
II Festiwal Wielu Kultur
Powiat Bolesławiecki to ciekawe i różnorodne miejsce do mieszkania. Ludzie zakorzenieni w odmiennych kulturach tworzą „mentalny patchwork”. Na scenie Teatru Starego zaprezentują się zespoły ludowe, które pokażą wielokulturowość poprzez śpiew, taniec, kolorowe stroje i tradycje. Będą to lubiane zespoły ludowe z terenu Powiatu Bolesławieckiego.

26 maja – piątek

godz. 12:00 – 16.00 ul. Armii Krajowej 12 w Bolesławcu; mury obronne
Naturalny Powiat 
Prezentacja wiosek tematycznych i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu bolesławieckiego oraz ciekawe warsztaty. Możemy sprawdzić swoje manualne umiejętności podczas warsztatów rękodzieła i spróbować pysznych, swojskich potraw z zapomnianych przepisów.

godz. 10:00 – 15.00 ul. Armii Krajowej 12 w Bolesławcu; mury obronne
Kampania na rzecz Rodzicielstwa Zastępczego
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu prowadzić będzie Kampanię Informacyjną, propagującą ideę rodzicielstwa zastępczego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Punktu Informacyjnego, gdzie można się dowiedzieć wszystkiego na temat – „jak zostać rodziną zastępczą”. Przede wszystkim jest to szansa na poszukiwanie kolejnych osób wielkiego serca, którzy podejmą się pełnienia roli rodziny zastępczej.

godz. 17.00 ul. Armii Krajowej 12 w Bolesławcu; mury obronne
Powiatowe Spotkania z Kulturą - koncert w Baszcie
W ramach Powiatowych Spotkań z Kulturą widzowie wysłuchają koncertu w wykonaniu Joela Buechera, który doskonale oddaje klimat Francji w swoich piosenkach. Artysta i lokalny ambasador sztuki wraz ze swoją żoną organizują też wernisaże i koncerty w zmodernizowanym pałacu w Kruszynie.

27 maja – sobota

godz. 9.30 – 16.00, wyjazd Starostwo Powiatowe przy ul. Armii Krajowej 12 
Rowerowy Piknik Rodzinny 
 Rodzinny wyjazd do „Średniowiecznego Grodu” w Brzeźniku w ramach Rowerowej RUNdki z Powiatem. Zapraszamy całe rodziny na malowniczą trasę i do wspólnej zabawy w plenerach. Po dotarciu na miejscu stworzymy barwny piknik z ciekawymi animacjami i pysznym jedzeniem. To będzie sobota pod znakiem beztroskiej, rodzinnej zabawy. Warto takie chwile celebrować. Zgłoszenia udziału 75 735 18 64 lub 696 086 930

godz. 16.00 i 18.00, Teatr Stary w Bolesławcu 
"Zemsta" A. Fredry - spektakl II LO
To kolejna już premiera sztuki grupy teatralnej, która z powodzeniem działa w II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. Najnowsza realizacja to „Zemsta” Aleksandra Fredry. Ukłon w stronę ulubionej muzy to również doskonała integracja uczniów i nauczycieli, którzy spędzają wspólne godziny podczas prób, a potem występów. To świetny pomysł na nowoczesną i otwartą na talenty młodych ludzi – edukację poprzez sztukę, zabawę oraz partnerstwo.