W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

„Odprężający” konkurs

Nabierzcie powietrza, usłyszcie bicie serca... skupienie i zaczynamy… tak rozpoczął się - po raz pierwszy pod Patronatem Honorowym Starosty Bolesławieckiego – Konkurs Efektywnego Czytania.

 

 

Podczas etapu powiatowego, w wyjątkowej ciszy, 12 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bolesławieckiego zapoznało się z czterostronicowym tekstem o Bolesławieckiej „Jedynce” i druhu phm Hubercie Boninie. Konkurs współorganizowała Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Uczenia Się „Tubaj” w Bolesławcu.

 

Najlepszy – Idzikowski Juliusz - uczeń  I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu  przeczytał 2.150 słów w czasie 4 minut 42 sekund przy 80 % zrozumienia.

Najlepszy wynik to 459 słów na minutę, najsłabszy 222 s/ na minutę.

 

 

Zwycięzca konkursu efektywnego czytania otrzymał puchar Starosty Bolesławieckiego – Karola Stasika oraz kurs, który dodatkowo rozwinie możliwości edukacyjne finalisty.

 

Drugie miejsce i kurs w formie elektronicznej otrzymała Alicja Myśliwiec również uczennica I LO w Bolesławcu ( 457 słów/minutę, 80% zrozumienia tekstu). Trzecie miejsce i podobną nagrodę – 391 słów na minutę przy 55 % zrozumienia tekstu - otrzymał Sebastian Masłowski – uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu.

 

Gratulacje dla zwycięzców oraz życzenia dalszych sukcesów edukacyjnych złożył Stanisław Chwojnicki – Członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, który wręczył puchar w imieniu Starosty Bolesławieckiego.

 

Więcej informacji na FB Powiatu Bolesławieckiego   

 

BMP/RC