W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Młody Przedsiębiorca 2017

Gabinet weterynaryjny oraz sklep z odzieżą dla zwierząt „Animal Beauty” – Galii Kępki z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych to I miejsce w tegorocznym konkursie „Młody Przedsiębiorca 2017” tradycyjnie organizowanym przez Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze, Powiat Bolesławiecki i Księgarnię „Agora”.

Opiekunem Galii jest Agnieszka Koplin. Galia przedstawiła kompleksową i bardzo prawdopodobną wizję firmy. Jej biznesplan to pomysł na utworzenie gabinetu weterynaryjnego oraz  sklepu z innowacyjną odzieżą dla zwierząt. Zwierzęta to jej pasja, a nawet misja. Jest uczennicą technikum weterynaryjnego, lubi jazdę konną, fotografię oraz dobrą kuchnię. Galia otrzymała 1000 zł i charakterystyczną statuetkę wykonaną przez Zakłady Ceramiczne Bolesławiec. Fundatorem wszystkich nagród pieniężnych był Powiat Bolesławiecki.
II miejsce to „Pszczela Dolina” Natalii Haniszewskiej i Szymona Frasa - podobnie jak poprzednicy - z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych. Mieli wparcie również Agnieszki Koplin. Natalia wraz z Szymonem chce kontynuować pracę ojca i rozwijać rodzinną firmę z nowymi, wartościowymi pomysłami. Poza pasieką, która jest pasją obojga, Natalia lubi sport, jazdę na rolkach i czytanie książek. Natomiast Szymon interesuje się motoryzacją oraz informatyką. Oprócz miejsca na podium otrzymali 700 zł.
III miejsce to mobilna restauracja „Ventriculus” Julii Sucheckiej i Aleksandry Hudymy z I Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunem jest Anna Tarnachowicz. Dziewczyny ujęły pomysłem na zdrowego food trucka. Udowodniły, że szybkie jedzenie może być bardzo wartościowe. Na dobry początek dziewczyny otrzymały 400 zł.
IV miejsce zajęło Przedsiębiorstwo Usługowe „GROBCLEAN” – Adriany Górak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych pod opieką Edyty Gorczycy natomiast V miejsce zajął zakład projektowania i wykonywania nowatorskich mebli „EDIA” Marty Nowackiej. Marta uczy się Zespole Szkół Elektronicznych, a jej opiekunem jest Beata Solpa – Tertel. Młodym, zdolnym nagrody wręczał Starosta Bolesławiecki Karol Stasik i Wiceprezes Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego Piotr Hetel. Gratulujemy wszystkim Młodym Przedsiębiorcom.