W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

W języku Szekspira

Podczas XVI Festiwalu Języka Angielskiego - czyli jak się uczyć, bawiąc - w Teatrze Starym (15.03.17r.) królował język Szekspira. Tym razem zaproszeni uczniowie szkół gimnazjalnych z Bolesławca, Nowogrodźca, Gromadki i organizatorzy - czyli uczniowie oraz nauczyciele I LO - mogli zobaczyć dwie jednoaktówki : „WIKTOŁIA” oraz „LAUREEN, THE BOYS AND A WISE FAIRY”.

Scenicznym popisom towarzyszyły piosenki z repertuaru : The Doors, Vanessy Paradis i Combustible Edison. Wydarzeni e, które wpisało się już w historię szkoły, co roku obfituje w nowe talenty: aktorskie, muzyczne i wokalne. Tak było
i tym razem. Zabawne i jednocześnie pouczające jednoaktówki poruszały znane i często bolesne problemy związane z brakiem akceptacji i zrozumienia, szczególnie wśród młodych ludzi. Czasami wyjściem z takiej sytuacji jest fachowa pomoc (terapia), a czasami interwencja sił nadprzyrodzonych (wróżka). Tematowi przewodniemu towarzyszyły piosenki, brawurowo wykonane przez uczniów, ale też nauczyciela Leszka Idzikowskiego. Oczywiście językiem obowiązującym w tym dniu był bezwarunkowo język angielski .Festiwal to nie tylko sprawdzenie swoich scenicznych możliwości, ale przede wszystkim doskonała okazja do pokazania umiejętności językowych i przełamania barier w tym zakresie. Warto dodać, że w grupie wykonawców znaleźli się uczniowie z wszystkich poziomów klas. Impreza powstała we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury. 
(I LO w Bolesławcu)