Z wizytą w partnerskim Powiecie Bautzen

Na zaproszenie partnerskiego Powiatu Bautzen delegacja z Powiatu Bolesławieckiego wzięła udział w wyjątkowej uroczystości otwarcia budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Bautzen.

Gratulacje dla gospodarzy spotkania złożył Karol Stasik – Starosta Bolesławiecki wyrażając uznanie dla imponującej inwestycji jaką jest dobudowany do starszej kondygnacji - nowoczesny budynek. Jestem u Państwa po raz pierwszy w roli Starosty. Poznając dotychczasowe działania oraz ludzi z nimi związanych - mam nadzieję - że wytyczymy nowe kierunki rozwoju. Możemy się od siebie wiele nauczyć, a poznanie to pierwszy krok do realizacji wspólnych, międzynarodowych przedsięwzięć. W myśl zasady – kropla drąży skałę – każde spotkanie, każda ludzka przychylność przybliża nas do siebie, bo duże europejskie projekty zaczynają się właśnie od zwykłej ludzkiej życzliwości i wzajemnego szacunku. Tym bardziej cieszę się, że powiatowy Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu zaprzyjaźniony jest z Państwa szkołą zawodową, co z kolei wpłynie na dalszą wzajemną integrację.

Więcej o szkole BSZ:  Berufliche Schulzentrum für Wirtschaft und Technik

BMP/RC