W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                              big  logo pcpr logo-szpital r1274876165da5fbf6c56640be38ecfab5e91cf3366 800x600 logo small bpcs

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

Środki PFRON zostały podzielone

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Bolesławieckiego nr XXX/210/17 z dnia 23 lutego 2017 r. w sprawie zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych dla Powiatu Bolesławieckiego zostały podzielone środki PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przypadające naszemu Powiatowi w 2017 r.

 

Tegoroczna kwota, jaką dysponuje Powiat, wynosi 1.383.298 (w tym kwota 559.860 zł – zobowiązanie dotyczące dofinansowania działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bolesławcu).

Podziału środków na poszczególne zadania ustawowe dokonano na podstawie rozpoznania potrzeb osób niepełnosprawnych przez realizatorów zadań – Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu i Starostwo Powiatowe w Bolesławcu (Referat Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia) –Podział środków został pozytywnie zaopiniowany przez Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych – organ opiniodawczo – doradczy Starosty Bolesławieckiego w sprawach dotyczących osób niepełnoprawnych oraz skonsultowany z przedstawicielami Gmin z terenu Powiatu Bolesławieckiego obecnych na posiedzeniu Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

 

Szczegółowy podział środków PFRON na poszczególne zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wraz z uzasadnieniem znajduje się tutaj .