Środki PFRON zostały podzielone

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Bolesławieckiego nr XXX/210/17 z dnia 23 lutego 2017 r. w sprawie zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych dla Powiatu Bolesławieckiego zostały podzielone środki PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przypadające naszemu Powiatowi w 2017 r.

Tegoroczna kwota, jaką dysponuje Powiat, wynosi 1.383.298 (w tym kwota 559.860 zł – zobowiązanie dotyczące dofinansowania działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bolesławcu).

Podziału środków na poszczególne zadania ustawowe dokonano na podstawie rozpoznania potrzeb osób niepełnosprawnych przez realizatorów zadań – Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu i Starostwo Powiatowe w Bolesławcu (Referat Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia) –Podział środków został pozytywnie zaopiniowany przez Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych – organ opiniodawczo – doradczy Starosty Bolesławieckiego w sprawach dotyczących osób niepełnoprawnych oraz skonsultowany z przedstawicielami Gmin z terenu Powiatu Bolesławieckiego obecnych na posiedzeniu Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowy podział środków PFRON na poszczególne zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wraz z uzasadnieniem znajduje się tutaj .