W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki.
Więcej informacji

Rozumiem. Nie pokazuj więcej tego komunikatu..

MENU
tel.: 75 732 32 58

                                  Interreg i Euroregion Nysa                     logo small bpcs logo-szpital pcpr big  logo

znak pol

fundacja logo-psp

 

  ekoportal 160

 

„Mechanik” i współpraca z KOPEX - FAMAGO Sp. z o.o. – szansą na przyszłość

miniKOPEX – FAMAGO Sp. z o.o. lider na rynku maszyn i urządzeń dla górnictwa objął patronatem uczniów bolesławieckiego „Mechanika”. Dnia 16.02.2012 r. pomiędzy przedstawicielami Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu a przedstawicielami KOPEX - FAMAGO Sp. z o.o. w Zgorzelcu odbyło się spotkanie, które miało na celu ustalenie zasad współpracy w zakresie organizacji w Spółce praktyk zawodowych dla uczniów Szkoły. Pod uwagę wzięto zawody kluczowe dla KOPEX - FAMAGO Sp. z o.o., omówiono zakres pomocy przy organizacji naboru do klas kształcących w zawodach: ślusarz z uprawnieniami spawacza, operator obrabiarek skrawających z ukierunkowaniem na obrabiarki CNC.

 

Z związku z planowaną od przyszłego roku szkolnego reformą szkolnictwa, Szkoła ujmie w przygotowywanych programach nauczania treści przygotowane przez KOPEX-FAMAGO Sp. z o.o. dla wskazanych powyżej zawodów, w tym również kurs podstawowy spawania.Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu współpracuje z Wydziałem Mechaniczno – Energetycznym Politechniki Wrocławskiej, dąży jednak do nawiązania współpracy trójstronnej: szkoła - zakład pracy - uczelnia wyższa, a co za tym idzie stworzy możliwość zaproponowania przez Spółkę tematów do realizacji przez uczniów w pracach projektowych.
Spółka da uczniom możliwość zapoznania się z normami, dokumentacją techniczną, wskaże sposób korzystania z norm oraz to, jak wygląda prawidłowo zaplanowany proces technologiczny. Istnieje również możliwość włączenia w cykl wykładów prowadzonych przez spawalników (z zakresu spawalnictwa), konstruktorów (z zakresu prac projektowych), technologów (z zakresu technologii wytwarzania) zatrudnionych w Spółce, aby młodzież poza podręcznikową teorią miała również styczność z warsztatem dużego zakładu produkcyjnego.
KOPEX-FAMAGO Sp. z o.o. planuje również ufundowanie stypendium dla uczniów klasy patronackiej. Nawiązanie współpracy ma celu umożliwienie młodym ludziom, którzy dopiero wkroczą na rynek pracy, świadomego zaplanowania ścieżki dalszej kariery zawodowej.

a000

 

a001

 

a002